Můj příběh

Těší mě, jmenuji se Michaela Mrázková. Jsem průvodkyně na cestě za jednodušším životem, holistická mentorka, ritualistka a jedna z prvních KonMari konzultantek v ČR. Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Lidé v mé přítomnosti jsou schopni vypořádat se s tím, co je dlouho tížilo a nejsou to pouze věci. Je paradoxní, že zrovna mně samotné to trvalo takovou dobu, než jsem si dovolila dělat to, co mě opravdu ze srdce baví…

Třídění bylo vždycky mým koníčkem. Pravidelně si udělat pořádek ve věcech a zažít ten pocit lehkosti, když vyřazené věci pošlu dál! Vlastně žiju takový život, jaký jsem si kdysi přála. Miluji naši rodinu a náš domov. Žijeme na krásném místě v dřevěném srubu u lesa. Jsem spokojená a vděčná. Ale nebylo tomu tak vždycky.

Dřív jsem žila ve městě, pracovala ve velké korporaci a nedařilo se mi realizovat svá přání. Trávila jsem čas vyděláváním peněz na věci, které jsem nepotřebovala. Měla jsem jich v té době asi tak osmkrát víc, než nyní. Často mi dělaly společnost nespokojenost, přehlcenost a nerozhodnost. Vnímala jsem už tehdy, že chci žít jinak, ale nebyla jsem schopná udělat ty správné kroky k tomu, abych se posunula.

Velký úklid mi změnil život

Co v mém životě způsobilo změnu? Přestěhování na venkov. Klid a příroda na mě jako velmi vnímavou a citlivou bytost působí blahodárně.

Zásadní byl také porod mého syna – který se narodil 1,5 měsíce před termínem – v den stěhování do nového domu. Byl to pro mě velký šok. Nestihla jsem si vůbec připravit novou domácnost na příchod miminka. Na nějakou dobu jsem se odpojila od lidí a plně se věnovala mateřské roli. Chodila jsem hodně do lesa a trávila čas v přírodě.

Po roce a půl na mateřské jsem si uvědomila, že si potřebuji uklidit v životě a zásadně změnit stav naší domácnosti. Mít méně věcí a mnohem lépe je uspořádat. Zároveň jsem začala přemýšlet nad tím, čím se budu dále zabývat. Byla to pro mě přímo bytostná potřeba!

Pustila jsem se do třídění celé domácnosti a během toho jsem objevila Marii Kondo a její filozofii. Natolik mě zaujala, že se najednou objevila odpověď na otázku, kam budu profesně směřovat. Začala jsem pracovat s klienty a stala se KonMari konzultantkou.

Načerpejte inspiraci na Youtube

Co mě na cestě životem dále nejvíce ovlivnilo?

Kromě mateřství, života na venkově, cestování po světě a zjištění, že toho k životu zas tolik nepotřebuji, rozhodně také práce se změněnými stavy vědomí. To mě v životě nesmírně posunulo a otevřelo mi srdce. Ale teprve za pomoci důkladného vytřídění u nás doma se vše v mém životě dalo do pohybu tím správným směrem – i z hlediska seberealizace.

V jednu chvíli jsem jasně pochopila, jak zásadní je cestu osobního rozvoje doplnit právě prací s našimi věcmi, tedy ve hmotě, v našich domácnostech. A jak nás vědomá a energetická práce s věcmi může v životě nesmírně posunout. Vytváření posvátného prostoru pro rituály, léčení a transformaci se pro mě stalo zdrojem fascinace. Léčivý úklid je unikátním konceptem, který kombinuje  energetickou očistu domova, rituálu a následného zbavování se věcí. Dodnes jsem nadšená a v úžasu nad všemi příběhy a proměnami mých klientů. Tu lehkost v životě bych přála zažívat každému!  

Očista domova, rituál na míru, individuální rituál

„Nastolení pořádku ve vašem domě vám pomůže objevit poslání, které osloví vaše srdce.“

Marie Kondo

domácnost, organizér, šperky,
domácnost, organizér, šperky,
domácnost, organizér, šperky,
domácnost, organizér, šperky,

Moje vize

Přeji si, aby více lidí žilo naplněným životem v domácnostech, které jsou pro ně bezpečným přístavem. Taková domácnost nám dává velkou podporu a bezpečí. Místo věčného hledání, chaosu a úklidu se tak můžeme věnovat volání naší duše. Chcete prozradit, jak na to? Ráda se s vámi o to podělím. Pracuji s vlastním konceptem Léčivého úklidu, který obsahuje fáze popsané níže.

Michaela Solua Mrázková, Léčivý úklid, rituál, očista domova

Chcete se mnou spolupracovat?
Zajímá vás, jaká jsem?

Energická,

kreativní,

upřímná.

Léčivý úklid – fáze

Přijetí vlastní domácnosti

Práce s vizí ideálního domova a života

Energetická očista domova

Rituál na podporu nové fáze v životě

Třídění věcí a propuštění nepotřebného

domácnost, organizér, šperky,
úklid dekorací a sentimentálních předmětů není vždy snadný. S KonMari metodou to půjde jednoduše
domácnost, organizér, šperky,
viceradosti samolepky štítky

Co jsem vystudovala a kde dřív pracovala?

Vzdělání a semináře

2011 Bc. Humanitní vzdělanosti FHS Univerzita Karlova

2012 Mgr. Gender Studies FHS Univerzita Karlova

2013 I. a II. stupeň zasvěcení práce s energií Reiki, Žanda Frýdová

2013  Brazílie- Zahájení studia a praxe v tradici Santo Daime Jardim de Praia de Beira Mar

2016–2017 Celostní výživové poradenství Akademie Léčivé výživy

2017 Program Ženy učících se kruhů Moudrepodnikanizen.cz

2017 Brazílie – Sebezkušenostní pobyt Umbandaime Fraternidade Kayman

2018–2020 Studium zaměřené na práci se změněnými stavy vědomí, rituály a psychospirituální tématiku. Šamanismus, meditace, potní chýše, visionquests a maitri dýchání Kayumari.cz

2019 Velká Británie- KonMari seminář pro certifikované konzultanty KonMari

2023 Studium rituální škola Barbory Zemanové

2023 Seminář Očišťování – Agustin Jesus Grefa Licuy – Energetická očista lidí a prostoru založená na komplexní práci s elementy z tradice kmene Kichwa (Ekvádor)

 

 

 

Praxe

Podnikatelskou činnost a práci s klienty jsem zahájila v roce 2019.  Před odchodem na mateřskou dovolenou jsem pracovala v několika mezinárodních korporacích, naposledy ve společnosti SAP Concur. Pokud vás zajímá více podívejte se na můj LinkedIn profil.

Zájmy a dovednosti

Léta se věnuji osobnímu rozvoji, práci s rituály a změněnými stavy vědomí. Při energetické očistě prostorů a provázení rituály pracuji s vykuřovadly, zpěvem a nástroji. Pracuji s léčivými písněmi. 

Hovořím plynně anglicky, francouzsky, italsky a domluvím se brazilskou portugalštinou.

pusťte se do toho

Chcete vyladit domácnost nebo se vrhnout do třídění?

viceradosti samolepky štítky

e-shop

Originální štítky do domácnosti

online program

Třídění v lehkosti