Michaela Mrázková - Léčivý úklid®

Těší mě, jmenuji se Michaela Mrázková. Jsem nadšenou inspirátorkou a odbornicí na témata zbavování se nepotřebného ve více rovinách. Na základě zkušeností z vlastní domácnosti a z praxe s klienty jsem vytvořila unikátní holistický koncept Léčivý úklid®, který propojuje energetickou očistu, rituál a následné třídění a organizaci věcí. Neustále rozšiřuji svoje odborné znalosti od praktické roviny zbavování se věcí a minimalismu, po energetickou práci a témata týkající se osobního rozvoje.

Mám vysokoškolské vzdělání v humanitních oborech (FHS UK) a zároveň mnoholetou praxi z korporátních prostředí mezinárodních firem. Jsem holistická mentorka, ritualistka a byla jsem jednou z prvních KonMari konzultantek v ČR. 

Pravidelně vystupuji ve firmách, neziskových organizacích a festivalech s přednáškami na téma minimalismu, slow living a udržitelnosti. Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Lidé v mé přítomnosti jsou schopni vypořádat se s tím, co je dlouho tížilo a nejsou to pouze věci. 

Moje vize

Věřím, že vědomá práce s našimi věcmi a prostorem je důležitou součástí osobního rozvoje, která nás může v životě nesmírně posunout. Přeji si, aby více lidí žilo naplněným životem v domácnostech, které jsou pro ně bezpečným přístavem. Taková domácnost nám dává velkou podporu a bezpečí. Místo věčného hledání, chaosu a úklidu se tak můžeme věnovat volání naší duše. Chcete prozradit, jak na to? Ráda se s vámi o to podělím. Pracuji s vlastním konceptem Léčivého úklidu, který obsahuje fáze popsané níže.

Jak probíhá Léčivý úklid® 

9

otevíráme

Energetická očista váš domov osvěží a zbaví nepotřebného. Věděli jste, že úklid lze zahájit jako rituál? Následné třídění věcí bude díky rituálu domova a očistě probíhat velmi jednoduše a půjde mnohem lépe od ruky. Je to jako kouzelné palivo, které přilejeme.

9

TŘÍDÍME

Léčivý úklid vychází z přijetí domova takový jaký je a respektování aktuální fáze v životě člověka.  Podle toho kombinujeme menší úklid zón jako například předsíně a větší třídění podle kategorií.

9

ORGANIZUJEME

Efektivní organizace domácnosti je jednoduchá, jasná všem členům domova a udržitelná. Nejprve třídíme, až následně organizujeme.

9

UDRŽUJEME

Díky optimálnímu počtu věcí, dobré organizaci a změně návyků, dáte vaší domácnost na denní bázi do pořádku během pár minut.  Součástí údržby jsou také vědomé nákupy.

9

TVOŘÍME

Tvoříme domov a život podle sebe. Zkrášlujeme domov a vylaďujeme ho tak, aby s námi byl zcela v souladu. Nejen esteticky, ale i energeticky. 

9

seberealizace

 Vypořádání se s vašimi věcmi vám umožní získat potřebný nadhled. Abyste měli jasno jaké jsou další kroky, které je třeba v životě vykonat.

Můj příběh

Třídění bylo vždycky mým koníčkem. Pravidelně si udělat pořádek ve věcech a zažít ten pocit lehkosti, když vyřazené věci pošlu dál! Vlastně žiju takový život, jaký jsem si kdysi přála. Miluji naši rodinu a náš domov. Žijeme na krásném místě v dřevěném srubu u lesa. Jsem spokojená a vděčná. Ale nebylo tomu tak vždycky.

Dřív jsem žila ve městě, pracovala ve velké korporaci a nedařilo se mi realizovat svá přání. Trávila jsem čas vyděláváním peněz na věci, které jsem nepotřebovala. Měla jsem jich v té době asi tak osmkrát víc, než nyní. Často mi dělaly společnost nespokojenost, přehlcenost a nerozhodnost. Vnímala jsem už tehdy, že chci žít jinak, ale nebyla jsem schopná udělat ty správné kroky k tomu, abych se posunula.

 

Co v mém životě způsobilo změnu? Zásadně mě ovlivnilo cestování, přestěhování na venkov, práce na sobě a porody dětí. Avšak teprve když jsem si udělala úplný pořádek ve svých věcech a zbavila se všeho co jsem už nepotřebovala, vše do sebe zaklaplo i z hlediska seberealizace. Ta osobní transformace mě natolik nadchla, že jsem se rozhodla začít pracovat s klienty.

V první fázi svého podnikání jsem se stala KonMari konzultantkou a opírala se zejména u tuto japonskou metodu. Postupně jsem však došla k tomu, že mi není blízké předávat jasně definované postupy, které ne každému sedí.  Za několik let praxe a odlehčování domovů svých klientek, jsem postupně začala pracovat vlastním způsobem. A tak vznikl Léčivý úklid®. 

 

„Přijímám svůj domov takový jaký je a tím přijímám sebe.“

Michaela Mrázková

domácnost, organizér, šperky,
domácnost, organizér, šperky,
viceradosti samolepky štítky
domácnost, organizér, šperky,

Načerpejte inspiraci na Youtube

Vzdělání a co mi pomáhá při práci s klienty

Vzdělání a semináře

2008- 2011 Bc. Humanitní vzdělanosti FHS Univerzita Karlova

2012 Program Erasmus – Université de Toulouse, France

2011 – 2012 Mgr. Gender Studies FHS Univerzita Karlova

2013 I. a II. stupeň zasvěcení práce s energií Reiki, Žanda Frýdová

2013  Brazílie- Sebezkušenostní pobyt Santo Daime Jardim de Praia de Beira Mar

2014  Týdenní pobyt ve tmě

2016–2017 Celostní výživové poradenství Akademie Léčivé výživy

2017 Facilitace poradních kruhů. Ženy učících se kruhů Moudrepodnikanizen.cz

2017 Brazílie – Sebezkušenostní pobyt Umbandaime Fraternidade Kayman

2018–2020 Studium zaměřené na práci se změněnými stavy vědomí, rituály a psychospirituální tématiku. Šamanismus, meditace, potní chýše, visionquests a maitri dýchání Kayumari.cz

2019 Velká Británie- KonMari seminář pro certifikované konzultanty KonMari

2023 Studium rituální škola Barbory Zemanové

2023 Kurz rétoriky, Bc. Renata Bulvová, Škola rétoriky

2023 Seminář Očišťování – Agustin Jesus Grefa Licuy – Energetická očista lidí a prostoru založená na komplexní práci s elementy z tradice kmene Kichwa (Ekvádor)

 

Podnikání

Před odchodem na mateřskou dovolenou jsem pracovala v několika mezinárodních korporacích, naposledy ve společnosti SAP Concur. Pokud vás zajímá více podívejte se na můj LinkedIn profil.

Podnikatelskou činnost a práci s klienty jsem zahájila v roce 2018. Jsem bývalou certifikovanou KonMari konzultantkou. Od roku 2023 nadále neplatím licenci, proto se veřejně za KonMari konzultantku již neoznačuji a toto označení najdete pouze ve starších příspěvcích.

Jsem facilitátorka poradních kruhů a ceremonialistka (ritualistka), které dodržuje kodex Českých ceremonialistek. Při energetické práci s prostorem a očistách kombinuji znalosti z Reiki, psychospirituální školy Kayumari a energetických technik získaných z různých tradic (zejména z Jižní Ameriky – Brazílie, Ekvádor).

Léčivý úklid® je chráněný obchodní značkou zapsanou v databázi ochranných známek a třídění výrobků a služeb vedenou Úřadem průmyslového vlastnictví. Žádám vás, abyste při citování a sdílení uváděli zdroj a tuto skutečnost respektovali.

Zájmy a dovednosti

Léta se věnuji osobnímu rozvoji, práci s rituály a změněnými stavy vědomí. Při energetické očistě prostorů a provázení rituály pracuji s vykuřovadly, zpěvem a nástroji. Pracuji s autorskými léčivými písněmi. Vystupuji pod jménem Michaela Solua.

Hovořím plynně anglicky, francouzsky, italsky a domluvím se brazilskou portugalštinou.

pusťte se do toho

Chcete vyladit domácnost nebo se vrhnout do třídění?

viceradosti samolepky štítky

e-shop

Originální štítky do domácnosti

online program

Třídění v lehkosti