Profesionální organizátorka nebo KonMari konzultantka vám usnadní úklid

KonMari metoda, Marie Kondo, třídění, konzultace, organizace, domov

Žádat o konzultace na třídění věcí a úklid domova je něco poměrně nového a nezvyklého. Většinu vzorců a zvyků ohledně domácího pořádku si odnášíme z naší původní rodiny a často si ani nepokládáme otázku, zda nám to vyhovuje nebo funguje. Často prostě považujeme úklid za nutné zlo, které je nějak třeba přetrpět. Ale co když to vše může být jinak a může vám se vším pomoct KonMari konzultantka?

Po odvysílání seriálu „Velký úklid s Marií Kondo“ na Netflixu, se v USA staly KonMari konzultace velkým hitem. Americké kolegyně vyjadřují, že jich stále není dost, aby mohly naplnit přicházející poptávku. Situace v Evropě je značně odlišná. Marie Kondo a systém KonMari je mnohem méně povědomý. Když někoho potkám a zmíním svoji práci jako KonMari konzultantka, pouze 2 lidi z 10 už o této metodě slyšeli.

Navíc my Češi (dovolila bych si tvrdit, že možná i obecně Evropané) jsme oproti Američanům mnohem méně zvyklí individuálně a pravidelně s někým pracovat na našem rozvoji, ať se to týká našeho duševního zdraví, těla nebo domácnosti. Chodit k terapeutovi, mít osobního trenéra na cvičení, nebo dokonce aby nám někdo pomáhal třídit a uklízet, je v podstatě vnímáno jako velký luxus a pro mnohé jako výstup z naší komfortní zóny.

KonMari metoda, to je úklid s radostí podle Marie Kondo

Říct si o pomoc není ostuda

Sama jsem díky práci na sobě a praktikování filozofie KonMari začala mnohem více vyhledávat odborníky a odbornice, kterým mohu práci delegovat. Je pro mě obrovskou úlevou nemuset na vše přicházet sama. Uvažovala jsem dříve tak, že jsem to považovala za ctnost, že vše zvládnu. Vše sama zařídit doma a kdekoli jinde. Dnes je pro mě velkou úlevou a ve výsledku velkým šetřením času, že nemusím na vše složitě sama přicházet, ale prostě co neumím, anebo co mě vyloženě nebaví, naprosto s klidným srdcem deleguji.

Nebojte se delegovat

Přiznám se, že je to pro mě například žehlení, které opravdu nemusím. Dále mi přijde zajímavá zkušenost se šatníkem mého manžela, který si najal stylistku. Ve svém novém oblečení se cítí perfektně. Když jsem se mu snažila radit já, tak to vlastně nebylo úplně ideální. Obecně se domnívám, že je mnohem lepší když s námi na našem šatníku pracují stylisti či stylistky, než aby náš šatník odrážel, co se líbí někomu jinému.  Zejména u mužů to často není, co se líbí jim samotným, ale hlavně jejich manželkám, přítelkyním, v horším případě ještě dokonce matkám!

Nemůžeme se zbavit našich věcí přes víkend – shromažďovali jsme je řadu měsíců i let!

Ale zpátky ke KonMari, slyšela jsem tento častý scénář: řada lidí si přečetla knihu Zázračný úklid, nadšeně se pustila do třídění a začala aplikovat některé části KonMari metody. Jenže když prvotní nadšení opadlo, přišlo uvědomění, že je to pro ně příliš časově náročné nebo v nějakém ohledu nesrozumitelné a v třídění prostě nepokračovali. A to je velká škoda, pokud se první nadšení promění ve zklamání. Protože plody naší práce budeme moct sbírat, až po nějakém vynaloženém úsilí – stejně jako ve všem. Věci, které vlastníme, jsme si přece také nepořídili za víkend, jak můžeme očekávat, že bychom za tak krátkou dobu mohli změnit naši domácnost a náš život?

Velký úklid podle Marie Kondo můžete shlédnout na platformě Netflix

Jaké jsou výhody spolupráce s KonMari konzultantkou?

Jsem tu pro Vás a podpořím Vás. Vše si vysvětlíme krok po kroku a pustíme se společně do práce.  Vytvoříme časový plán a krok po kroku se budeme přibližovat našemu cíli.  S každým klientem pracuji na míru a přizpůsobuji společnou práci jeho aktuálním potřebám. Osobně je pro mě hlavní a nejzajímavější části KonMari metody osobní rozvoj a změna návyků a myšlení. Samozřejmě na tom budeme pracovat pomocí třídění a úklidu vašeho domova, ale jde hlavně o přesah – tedy zjistit něco více o sobě a pokládat si otázky typu: Jaké věci se mi líbí? Co mě baví? Co mi v mém životě dělá radost?

Zaujala vás spolupráce s KonMari konzultantkou? Zajímalo by Vás, jak to funguje a jak bych mohla pomoci právě Vám? Zanechte mi na sebe kontakt a připište, čeho byste rádi dosáhli, a něco společně vymyslíme.

KonMari metoda se dá aplikovat na všechny oblasti našeho života a neomezuje se pouze na předměty, má velký přesah. Začínáme prací s hmotou – s předměty, a pokračujeme do méně hmatatelných kategorií. Je to vlastně takový trénink s předměty, abychom poté mohli krok po kroku měnit náš život. Stýkat se s lidmi, s kterými se cítíme dobře a dělat aktivity, které nám dělají radost. Až překvapivě často nejsme zvyklí se těmito důležitými otázkami zabývat a pak není divu, že jsme třeba nerozhodní nebo dokonce nevíme, co od života chceme. Pomohu Vám nesejít z cesty a zaměřovat se na radost!

Co díky naší spolupráci získáte?

  • Dozvíte se o KonMari metodě více, než se dočtete z knih. Díky absolvovanému semináři s Marií Kondo Vám mohu poskytnout odbornější pomoc.
  • Sama jsem třídění aplikovala a úspěšně dokončila v celé domácnosti, mám tedy praktické zkušenosti a vím, jak reagovat na možné překážky.
  • Pomohu Vám nepropadat přehlcení a panice a udržet se na cestě radosti.
  • Nejste na to sami, dostanete velkou psychickou podporu.
  • Kvalitní konzultantka je v roli průvodce, tedy rozhodně nerozhoduje za Vás.

Co není součástí konzultací?

  • Předáte Váš domov a někdo vše udělá za Vás.
  • Rady, co je pro Vás a pro Váš domov (šatník, knihovnu, kuchyň…) to nejlepší!

Chtěli byste se ponořit do třídění společně se mnou? Vyberte si balíček podle svých preferencí.

Online

Cítíte ve svém životě přehlcení a chaos? Anebo máte pocit, že v nějaké oblasti stagnujete a zažíváte frustraci?

Online konzultaci spolu zvládneme i z opačných konců zeměkoule.

Nechte mě nahlédnout do svého domova a života a společně odhalíme, jak to změnit. Vše je propojené a mnoho problémů je přímo spojených se stavem domácnosti a počtem věcí.

Zahrnuje analýzu vámi vyplněných materiálů a zaslaných fotek. Po konzultaci získáte sepsaný plán na míru, jak postupovat a vše dokončit.

U Vás doma

Máte příliš mnoho věcí a doma nepořádek? Cítíte ve svém životě chaos, stagnaci, anebo dokonce frustraci?

Nechte mě nahlédnout do svého domova a života a společně odhalíme, jak to změnit. Spolu to zvládneme!

V Praze a okolí přímo u vás doma.

Obsahuje rozbor vyplněných materiálů, základní rituál a očistu a poté společné třídění a organizaci.

Po konzultaci obdržíte seznam akčních kroků pro Vaši domácnost.

Připočítávám cestovní náklady v ceně 5 Kč/km.

Kdo jsem a jak vám můžu pomoci na vaší cestě?

Jsem Michaela Mrázková, doprovázím klienty na jejich cestě k jednoduššímu domovu a životu za pomocí konzultací i online programů. Vytvořila jsem unikátní holistický koncept Léčivý úklid®, který propojuje energetickou očistu, rituál a následné třídění a organizaci.

Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Pomáhám lidem zbavovat se nepotřebného na mnoha úrovních. Připravím pro vás rituál a očistu prostoru na míru nebo se spolu vrhneme do léčivého úklidu? Nabízím konzultace, vedu workshopy a přednášky. Ozvěte se a domluvíme se.

Komentáře

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články