Nemám dost času, je pro mě KonMari metoda vůbec vhodná?

Pokud patříte k lidem, kteří nemají rádi úklid a navíc o sobě máte představu, že to třeba neumíte, asi si kladete otázku, je pro mě KonMari metoda úklidu podle Marie Kondo vůbec vhodná? Patříte k velmi vytíženým lidem, kteří nemají  dost času?

Právě pro vás je KonMari metoda tím nejlepším lékem. Zjistíte totiž, že je rozdíl mezi úklidem ve smyslu nepořádku. Ten vzniká v domácnosti přirozeně – prach, nečistoty atd. a nepořádkem způsobeným množstvím věci, které vlastníme a jejich uspořádáním. KonMari metoda se zaměřuje na význam druhý a Marie Kondo ji z hlediska svých mnoholetých zkušeností vymyslela tak, aby ji mohl opravdu využít každý člověk. Řada lidí, která ani nečetla knihy Marie Kondo, může mít představu, že tato drobná japonka vyvinula striktní a poměrně náročnou KonMari metodu. Ale sama autorka o sobě naprosto otevřeně říká, že ona sama neoplývá pečlivostí. A to může být pro mnohé lidi velmi překvapující.

„Jestliže stejně jako já neoplýváte pečlivostí, ani vytrvalostí, doporučuji vám prostě jen jednou usilovat o ’dokonalost‘. Když slovo dokonalost používám, mnozí lidé protestují a namítají, že je to nesplnitelný cíl. Ale nedělejte si starosti, uklízení je koneckonců jen fyzická činnost.”

Marie Kondo (Zazračný úklid, str. 19)
viceradosti konmari metoda uklid

Marie Kondo svou metodu vytvořila právě pro lidi, kteří nechtějí neustále dokola uklízet a hledat svoje věci. KonMari metoda je tedy vhodná pro všechny, kteří si chtějí udělat pořádek nejen ve své domácnosti, ale i ve svém životě.

Díky úklidu ve svém domově se rozloučíte nejen s mnoha věcmi, které vás mohou zatěžovat. Ale také s nimi spojenými emocemi, které vás mohou brzdit v rozvoji. Když společný úklid dokončíme, již po každé vytříděné kategorii si budete připadat o něco lehčí. A až dokončíme celou domácnost, budete moci vzlétnout.

třídicí mapa, více radosti, zdarma, ebook, organizace, třídění

Zkuste si to sami

Třídicí mapa

Stáhněte si zdarma kompletní seznam předmětů podle kategorií a vrhněte se na třídění sami

Kdo jsem a jak vám můžu pomoci na vaší cestě?

Jsem Michaela Mrázková, doprovázím klienty na jejich cestě k jednoduššímu domovu a životu za pomocí konzultací i online programů. Vytvořila jsem unikátní holistický koncept Léčivý úklid®, který propojuje energetickou očistu, rituál a následné třídění a organizaci.

Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Pomáhám lidem zbavovat se nepotřebného na mnoha úrovních. Připravím pro vás rituál a očistu prostoru na míru nebo se spolu vrhneme do léčivého úklidu? Nabízím konzultace, vedu workshopy a přednášky. Ozvěte se a domluvíme se.

Komentáře

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články